Taras budynku

Izolacja tarasu – skuteczne sposoby izolacji

5
(1)
Taras lub balkon sprawiają, że nasz budynek ma charakter i jest nieco urozmaicony. Jednakże balkony i tarasy czasami są miejscami, w których dochodzi do dużej utraty ciepła. Miejsca takie nazywamy po prostu mostkami termicznymi. Takie mostki są bardzo niebezpieczne dla naszego portfela. Przez nie ucieka ogromna ilość energii, dlatego też trzeba dbać o to, by w takich miejscach po prostu wykonać właściwą izolację. Hydroizolacja tarasu ma to do siebie, że doskonale go zabezpiecza. To natomiast przekłada się na mniejsze wydatki na ogrzewanie.

Jeżeli taras lub balkon zrobiony jest tylko i wyłącznie po to, żeby ładnie wyglądał, to będzie miejscem, w którym będziemy tracić pieniądze. Dlatego też tak ważne jest, żeby czym prędzej wykonać stosowną izolację. Tania ona nie jest, bo metr kwadratowy może kosztować nawet 100 zł, ale w przypadku samego balkonu wydatek naprawdę nie będzie aż taki duży. Dlatego też zawsze pamiętaj o tym, by nie oszczędzać, tylko wybrać naprawdę dobry sposób zaizolowania swojego tarasu. Tylko to zagwarantuje, że będzie na nim sucho, a w Twoim domu ciepło. W dzisiejszych czasach zwracamy coraz baczniejszą uwagę na to, by nasze domy były dobrze zaizolowane. Wiąże się to z bardzo dużymi kosztami energii elektrycznej i opału. Jeżeli dom jest mały, to nie ma aż takiego wielkiego problemu. Gorzej robi się wtedy, kiedy dom jest duży. W takiej sytuacji całkiem normalne jest, że straty mogą być znacznie większe. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie właśnie odpowiednia hydroizolacja tarasu i innych mostków termicznych. To one sprawiają, że uciekają nam pieniądze. Jeżeli wykona się odpowiednią izolację, to nagle okaże się, że miesięczne zużycie energii, a tym samym wydatek pieniędzy jest nawet o połowę mniejszy i to się będzie opłacało. W nowym budownictwie bardzo mocno dba się o to, żeby to osiągnąć. W starym natomiast, kiedy budowało się po prostu tak, żeby było, osiągnięcie tego wcale nie było takie proste, a zazwyczaj nawet nikt się za to nie zabierał.

Pełną ofertę można znaleźć na stronie Termil-Hydroizolacje.

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

e-lumarkokarawanyoponydriver katalog firmapartamenty hiszpania warszawa wola komornik kontener na gruz otwock pochlaniaczewilgoci obp adwokat-piotr baron-przeprowadzki.szczecin dom jednorodzinny projekt Pozycjonowanie stron www Toruńbadanie rynkudomieszki i dodatki do betonucicha klimatyzacja do mieszkaniaartykuły papiernicze online całoroczny dom nad jezioremferienhaus in polen direkt am seedeweloper szczecin mieszkaniaekran reklamowy ledhousehold cleaning products companiesmop schoonmaakfönsterrengöringsdukarbramy garażowe Hörmann jelenia górauprawa brokuładoradztwo kredytowe dla firm warszawabudowa narzędzi tłocznychstacje pompowania roweruprogram do faktur jpkprzedłużenie zezwolenia na pracę cudzoziemcatemporary residence documentsлегалізацыя працаўладкавання замежнікаўindywidualna ochrona słuchuzatyczki do uszulampka rowerowadres damskiklimatyzator kanałowylampy ogrodowekolorowe skarpetkiwspornik do klimatyzatoraklimatyzacja do mieszkaniaPlakatyrekuperacja ściennaBrokułklopsiki wołowehamburgers surgeléskrem do twarzy wegański