Pomysł na biznes w branży MOTO

Pomysł na biznes w branży MOTO

Pomysł na udany biznes w tych czasach to nie lada wyzwanie, każdy rodzaj działalności wiąże się z ogromną konkurencją, są jednak takie, które tradycyjnie przywędrowały do nas od sąsiadów i są stosunkowo świeżym tematem. W branży moto taką działalność stanowią wypożyczalnie samochodów, oczywiście jest ich już sporo ale zapotrzebowanie też nie maleje. Ze względu na ciągle rosnącą potrzebę mobilności i dobrej organizacji z uwzględnieniem minimalnych kosztów wynajem okazał się nie zwykle wygodnym rozwiązaniem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych oraz dużych firm.

Tego typu interes wiąże się oczywiście z ogromnym wkładem finansowym gdyż samochody powinny być odpowiednio nowe i dobrej klasy, powinny też posiadać pakiet najlepszego ubezpieczenia. Ważne jest również to aby wypożyczalnia miała w swej ofercie duży wybór, tak aby każdy klient, który do nas trafi mógł wybrać coś dla siebie, bez potrzeby dalszego szukania.
Różnorodność powinna wynikać z charakterystyki potencjalnego klienta. Samochody użytkowe służące do przewiezienia czegoś, wygodne auta dla turystów i limuzyny dla klientów biznesowych.

Warto postawić na wynajem długoterminowy samochodów, firmy coraz częściej wolą wypożyczyć całą flotę niż zakupić w leasingu, dla nich jest to bardziej opłacalne ale i wynajmujący nie musi martwić się o samochody stojące na placu. Stała współpraca zapewnia firmie stały przypływ gotówki i dobre relacje z klientem, który dba o użytkowane pojazdy. Trzeba też pamiętać o nawiązaniu stałej współpracy ze sprawdzonymi warsztatami i serwisami a powinno to nastąpić na początkowym etapie rozwijania działalności. Jeśli nie będziemy posiadać korzystnych umów z wyspecjalizowanymi fachowcami, wcześniej czy później zaczniemy ponosić straty.
Kolejną istotną kwestią jest ubezpieczenie samochodów, przy takiej działalności należą nam się specjalne zniżki , pamiętajmy jednak żeby nie oszczędzać dodatkowo w tym temacie. Ryzyko jest przecież wyjątkowo duże kiedy przekazujemy do użytkowania cenną rzecz osobie obcej. Umowy wynajmu nie powinniśmy sporządzać sami ale z pomocą fachowca z dziedziny prawa, taka umowa musi być czytelna i korzystna dla klienta, ale musi też przewidzieć wiele niespodziewanych zdarzeń i zabezpieczać nas przed poważnymi stratami.

Założenie biznesu w postaci wypożyczalni samochodów wymaga niezwykle dobrych przygotowań i wcześniejszego zapoznania się z rynkiem. Jedno jest pewne, konkurencja nie jest jeszcze na tyle wielka by nie pozwolić nam się rozwinąć a należy do niezwykle dochodowych. Na miarę tak dużego zysku duże jest również ryzyko. Samochód to specyficzny towar ulegający różnym usterkom i szybko tracącym na wartości, tak więc temat jest warty przemyśleń.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

pogrzeby warszawakarnisze elektryczne warszawachemia gospodarczapapier do sublimacjicalcium caseinate adblu usługi pogrzebowe warszawa praca dla kierowcy praca dla kierowcy stelvio oponytransport do Francji Gril na ogniskoCrocsbibiaparat biorezonansowykomputer dla graczachip tuning ivecoadblue obd emulatorKatalog firmdieta pudełkowa warszawaapartamenty hiszpaniaangielski łódź AdidasPuchary Apartamenty Gdynia Apartamenty ŚwinoujścieKomornik WarszawaUkładanie kostki brukowej Warszawa wywóz smieci warszawa Hotel Kaszubynaprawa volvo warszawapralnia odzieży roboczejzmysłowa bieliznapochłaniacze wilgoci bilety na barcelonemebleanodowanieimplanty karkówKancelaria adwokacka GdyniaKancelaria adwokacka Warszawa