Pomysł na biznes w branży MOTO

5
(1)
Pomysł na biznes w branży MOTO

Pomysł na udany biznes w tych czasach to nie lada wyzwanie, każdy rodzaj działalności wiąże się z ogromną konkurencją, są jednak takie, które tradycyjnie przywędrowały do nas od sąsiadów i są stosunkowo świeżym tematem. W branży moto taką działalność stanowią wypożyczalnie samochodów, oczywiście jest ich już sporo ale zapotrzebowanie też nie maleje. Ze względu na ciągle rosnącą potrzebę mobilności i dobrej organizacji z uwzględnieniem minimalnych kosztów wynajem okazał się nie zwykle wygodnym rozwiązaniem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych oraz dużych firm.

Tego typu interes wiąże się oczywiście z ogromnym wkładem finansowym gdyż samochody powinny być odpowiednio nowe i dobrej klasy, powinny też posiadać pakiet najlepszego ubezpieczenia. Ważne jest również to aby wypożyczalnia miała w swej ofercie duży wybór, tak aby każdy klient, który do nas trafi mógł wybrać coś dla siebie, bez potrzeby dalszego szukania.
Różnorodność powinna wynikać z charakterystyki potencjalnego klienta. Samochody użytkowe służące do przewiezienia czegoś, wygodne auta dla turystów i limuzyny dla klientów biznesowych.

Warto postawić na wynajem długoterminowy samochodów, firmy coraz częściej wolą wypożyczyć całą flotę niż zakupić w leasingu, dla nich jest to bardziej opłacalne ale i wynajmujący nie musi martwić się o samochody stojące na placu. Stała współpraca zapewnia firmie stały przypływ gotówki i dobre relacje z klientem, który dba o użytkowane pojazdy. Trzeba też pamiętać o nawiązaniu stałej współpracy ze sprawdzonymi warsztatami i serwisami a powinno to nastąpić na początkowym etapie rozwijania działalności. Jeśli nie będziemy posiadać korzystnych umów z wyspecjalizowanymi fachowcami, wcześniej czy później zaczniemy ponosić straty.
Kolejną istotną kwestią jest ubezpieczenie samochodów, przy takiej działalności należą nam się specjalne zniżki , pamiętajmy jednak żeby nie oszczędzać dodatkowo w tym temacie. Ryzyko jest przecież wyjątkowo duże kiedy przekazujemy do użytkowania cenną rzecz osobie obcej. Umowy wynajmu nie powinniśmy sporządzać sami ale z pomocą fachowca z dziedziny prawa, taka umowa musi być czytelna i korzystna dla klienta, ale musi też przewidzieć wiele niespodziewanych zdarzeń i zabezpieczać nas przed poważnymi stratami.

Założenie biznesu w postaci wypożyczalni samochodów wymaga niezwykle dobrych przygotowań i wcześniejszego zapoznania się z rynkiem. Jedno jest pewne, konkurencja nie jest jeszcze na tyle wielka by nie pozwolić nam się rozwinąć a należy do niezwykle dochodowych. Na miarę tak dużego zysku duże jest również ryzyko. Samochód to specyficzny towar ulegający różnym usterkom i szybko tracącym na wartości, tak więc temat jest warty przemyśleń.

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz