Rumunia dla kierowców

5
(1)
Jako kierowcy zapewne bezustannie jeździmy swoim samochodem. Z jego pomocą możemy dostać się do każdego kraju, wiec nawet do Rumunii jesteśmy w stanie bez problemu dojechać. Czasem jednak nie chcemy zdecydować się na taką podróż, bo boimy się, że nie damy sobie rady w obcym kraju, skoro w nim będą nas obowiązywać zupełnie inne przepisy. Jednak w obecnych czasach możemy z łatwością zdobyć wszelkie informacje, więc bez problemu dowiemy się, z jakich przepisów powinniśmy się wywiązywać w Rumunii.

Najpierw skupmy się na swoim bezpieczeństwie i na tym, by nie być zagrożeniem dla innych ludzi. Poruszając się po drodze, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że do wypadku dość łatwo można doprowadzić. Przez takie stłuczki i kolizje wciąż giną ludzie z całego świata, dlatego do tych wydarzeń nie możemy dopuścić. W tym celu uważajmy w Rumunii przede wszystkim na roboty drogowe. Na nie dość często natrafimy, a w tym kraju są one poważną przeszkodą, przez którą dość ciężko jeździ się po drogach. Uważajmy na roboty w szczególności w nocy, gdyż miejsca, w których są one wykonywane, nie zawsze będą dobrze oświetlone. Wieczorem zawsze skupmy się więc jedynie na jeździe, aby niepotrzebnie nie wjechać na niedozwolony teren. Pod żadnym pozorem nie prowadźmy też samochodu pod wpływem alkoholu. Jeśli bowiem policja znalazłaby w naszej krwi ponad 0,8 promila, prawdopodobnie od razu by nas zatrzymała i sami musielibyśmy stawić się w sądzie. Tam spotkałaby nas kara kilku lat pozbawienia wolności, o jakiej na pewno nie marzymy. Możemy jej natomiast uniknąć, nigdy nie wsiadając do auta, będąc pod wpływem alkoholu lub pod wpływem środków odurzających.

Rumuńskie przepisy drogowe nie są więc wcale skomplikowane, dlatego z łatwością się z nich wywiążemy. Musimy po prostu je dokładnie przeczytać i postarać się je zapamiętać. Możemy też kupić sobie małą książeczkę z rumuńskimi przepisami drogowymi lub samodzielnie zapisać je sobie na oddzielnej kartce lub w notesie. Miejmy ten notes później cały czas przy sobie.

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz